top of page

Concert Ally, Inc Club

Public·57 members

Во живо Македонија до 17 години Словачка до 17 години гледајте 25/10/2023


Гледајте ВО ЖИВО: Германија до 19 години Македонија до 19 години 14 октомври 2023 пред 3 дена — [СТРИМИНГ>>>]] Во живо Македонија до 19 години Полска до 19 ...


МРТ Во својот трет натпревар македонската фудбалска репрезентација за играчи до 19 години на квалификацискиот турнир во Полска ремизираше со селекцијата на ... Тие напаѓачи во никој случај не ги претставуваат вредностите на нашиот клуб. Ништо не може да го оправда ваквото однесување! Клубот најостро ги осудува невидените постапки! АЦ Ајачио ќе ги открие деталите за овој срам. Штом нашите служби ќе ги идентификуваат виновниците, ќе поднесеме пријава против нив. Ајачио соработува со малиот Кензо и неговите родители“, се вели во соопштението на францускиот клуб. Кензо е повреден во нападот на десетина навивачи, а неговиот татко добил два удари пред насилно да им бидат соблечени и запалени дресовите на Марсеј, објавија француските медиуми. Прочитај повеќе Нема одлука каде ќе биде дислоциран отровниот отпад кој беше откриен кај селото Орман октомври 24, 2023Се уште нема одлука, каде ќе се... Прочитај повеќе „Ме легна долу, само со рацете се пазев“ сведочи жител на Пласница кој беше нападнат од мечка октомври 24, 2023Излегов да берам дренки и кога по... Прочитај повеќе Мицкоски на средба со Орбан: Поддршката од Унгарија на Македонија е доказ за вистинско пријателство октомври 24, 2023Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денес заедно... Прочитај повеќе Предизборно власта вдомува партиски кадри во дипломатијата октомври 24, 2023Поранешниот министер за правда, Никола Тупанчевски, екс... Прочитај повеќе Гледајте на АЛФА НовостиПрочитајте повеќе Чекале дете со години, им се роди четворка: Зикови од Штип добија три момчиња и едно девојчеОкт 24, 2023И тоа е возможно во Македонија: Власта сака ја праќа власта во опозицијаОкт 24, 2023Поразителни бројки: Повеќе од половина Македонија смета дека сме на погрешниот пат, Бугарија ја сметаат за најголем непријателОкт 24, 2023Мечка нападнала човек кај Македонски брод, ловџии го спасувалеОкт 24, 2023Алфа дознава: Предистрагата за Онкологија нема да заврши следните четири месециОкт 24, 2023Оваа недела почнува вакцинација против сезонски грипОкт 23, 2023 НАЈНОВИ ЕМИСИИ НА АЛФА ЗА ИЛИ ПРОТИВ (24. [[ГЛЕДАЈТЕ]] Шведска U21 Македонија U21 во живо 8 ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија Македонија до 17 одигра нерешено mk Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година денеска во ... Гледајте ВО ЖИВО: Норвешка – Македонија (ЛИНК) 8.8.2023 — година дојде до лесен триумф над балтичката земја со 47:17. Квалификации за ЕП 2024, резултати: Романија – БиХ 49-17. Словенија – Летонија 51 ... АЛФА - АЛФА - Search Вести Македонија Економија Свет Во фокус Емисии За или против Што не е јасно? Заспиј ако можеш? Вечерното шоу на Богдан Илиевски Седмица ПрограмаВо живо НАЈНОВИ ВЕСТИUncategorizedРегулаторот не сака да коментира зошто нема никаква реакција од власта за бугарската такса за рускиот гасTопШтипските пензионери со празни тегли на протест: Со 5, 3% покачување, можеме само со воздух да ги наполнимеUncategorizedИма ли алтернатива Македонија за рускиот гас, по која цена и со каков квалитет?! TопТутунарите бараат годинашната просечна откупна цена да биде околу 10 евра за килограмTопЈовановиќ за Алфа: Реален е извештајот на Светска банка дека македонската економија тоне – мора да има реална статегијаTопНема парно во детската болница „Козле“, родители се жалат дека децата наместо да се лекуваат се доразболуваатВестиМицкоски: Власта го казнува бизнисот со екстра оданочувањетоTопСе повеќе граѓани се заглавени во „канџите“ на сиромаштијатаВестиЌе го слушне ли некој алармот на македонското стопанство кое во услови на сериозна криза ќе плаќа солидарен данок? UncategorizedПочна грејната сезона, ама половина Скопје се разбуди со ладни радијатори Анкета на ЦРПЦ: Мицкоски со 19, 2 отсто и речиси двојно повисок рејтинг од Ковачевски октомври 24, 2023Ако утре се одржат избори, мнозинството од... ((ТЕЛЕВИЗИЈА ВО ЖИВО>>)) Македонија до 21 (ВО ЖИВО) Македонија - Кипар 24.8.2023 — Младата фудбалскта репрезентација на Македонија до 17 години, попладнево ќе одигра контролен натпревар со врсниците од. Две млади селекции денеска играат контролни натпревари ... 17 години Младите македонски фудбалери на дво-меч со Турција Репрезентација до 15 години. Денешниот дуел можете да го гледате во живо овде. А, репрезентација ... ((HD ВО ЖИВО>>>)) Македонија до 21 Холандија до 21 11.9.2023 — [[ГЛЕДАЈТЕ]] Шведска U21 Македонија U21 во живо 8 септември 2023. пред 11 часа mk Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 ... [[Телевизија во живо-]] Во живо Молдавија до 21 години 16.10.2023 — [[Телевизија во живо-]] Во живо Молдавија до 21 години Македонија до 21 години гледајте 17 октомври 2023 16.9.2023 — 9. 2023 — Селекторот на ... „Бидејќи мислев дека сме безбедни, му дозволив на Кензо да го облече дресот. Мојот сопруг го фати за рака за да му ги покаже играчите кои излегоа на теренот. И сѐ тргна наопаку. Го турнаа мојот син, кој потоа ја удри главата во оградата. Ја удриле сопругата по лицето, на детето му го скинале дресот и го запалиле. Пред да излезат од соблекувалната, дури ни плукаа по храната. Кензо е свесен дека е тешко болен. Поради туморот го губи видот. Тој ми рече: „Пред целосно да ослепам, сакам да го видам Марсеј во Ајачио“. Поради тие будали, тој е истрауматизиран“, изјави мајката на Кензо, Амандин за Корс-Матин. [Гледајте***] Молдавија до 21 години Македонија [Гледајте***] Молдавија до 21 години Македонија до 21 години пренос 17 октомври 2023 7.5.2023 — 96/2019 и 236/22), е доставен до Собранието на Република ... [[СТРИМИНГ>>>]] Во живо Македонија до 19 години 10.10.2023 — [СТРИМИНГ>>>]] Во живо Македонија до 19 години Полска до 19 години гледајте 11 октомври 2023 Македонија до 19 на квалификациски турнир во ... Скандал: Хулигани на Ајачио нападнале 8-годишно дете со тумор, го удриле и му го запалиле дресотАјачио со 1:0 го победи тимот на тренерот Игор Тудор, за кого тоа беше последен натпревар на клупата на клубот. И покрај ова, Ајачио испаѓа бидејќи е на 18-то место. „На 25 април Ајачио имаше задоволство да биде домаќин на малиот Кензо, кој има тумор на мозокот. Неговиот сон беше да се сретне со играчите на Марсеј, клубот на неговиот град и срце. Кензо и неговото семејство беа поканети за момчето да може го оствари својот сон за време на натпреварот. Сонот се оствари, но набрзо се претвори во кошмар бидејќи Кензо и неговото семејство, кои дојдоа во дресовите на Марсеј, беа срамно нападнати од поединци кои упаднаа во нивната просторија. Обезбедувањето на клубот се грижеше за Кензо и неговото семејство така што ги придружуваше до соблекувалната за момчето да го исполни својот сон. Фудбалерите до 21 година испишаа историја на ЕП во Полска На овој терен ја подготвуваа тактиката, го коваа планот и ги избираа играчите, кои ќе ја претстават македонската фудбалска репрезентација до 21 година на ... Со посебна камера телевизијата ќе го следи враќањето Американка веќе 17 години мора да докажува дека не е мртва, имало бирократска грешка (ВИДЕО). Во изминатите 17 години, Медлин-Мишел Картен од Сент Луис се ... Alfa.mk ... до нова година, и тоа само за најмалку 55 луѓе · Окт 16, 2023 ... Working in the Metaverse пред 8 дена — Молдавија до 21 години Македонија до 21 години гледја во живо 17/10/2023 20.7 Македонија U21 Ерменија U21 гледајте во живо 1Фудбал: RFS Cup ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...